
Nu går vi alla hålla tummarna för att allt går som de ska i dessa tider och att vi kan åka säkert till Liseberg i sommar. Om de går och du ska dit se till att skaffa deras app!
Virtuell kö på nöjesfältet
Nu kan du stå i kö till dina favorit karuseller och bergochdalbanor, utan att faktiskt behöva stå där fysiskt. Hur underbart är inte det? Du hinner göra fler roliga saker och slipper onödig trängsel. Blir ju inte mycket bättre! Appen håller kol på kötiden det är kvar åt dig. Under tiden kan hitta på något annat roligt och få mer ut av din vistelse i nöjesparken.
Funktioner i Lisebergs app:
Nöjesparkens öppettider
Stå i virtuell kö till åkattraktionerna
Boka bord på restaurangerna
Se väderprognos
Hitta biljetter och priser
Kolla vilken längdgräns som gäller
Se de aktuella kötiderna
Kolla in Lisebergs karta
Årskort i appen
I appen kan du också filtrera på längd och söka för att hitta dina favoritattraktioner. Du kan också hitta var restaurangerna är och boka bord. Se också öppettiderna för Liseberg, vilket väder de kommer vara och ha ditt årskort direkt i appen. Så om du ska till nöjesfältet i sommar så ladda ner appen här under!
https://apps.apple.com/se/app/liseberg/id452190254
https://play.google.com/store/apps/details?id=se.liseberg.liseberg&hl=sv&gl=US
Leave a Reply